Gromadzenie i ewidencja danych

Aby móc pracować z danymi i wykonywać ich analizy, najpierw trzeba je zebrać i odpowiednio zapisać. Zagadnienie podzieliliśmy na kilka podtematów:

  • Pozyskiwanie danych – obserwacja, pomiar, wykorzystanie kwestionariuszy, pozyskiwanie i przetwarzanie danych z istniejących źródeł
  • Zapisywanie danych w tabeli – ujęcie w tabeli ułatwia zarówno zbieranie, jak i późniejszą pracę z danymi
  • Wyrażanie informacji słownie i liczbowo – niektóre dane wyrażamy liczbą (np. wzrost, rok urodzenia), inne słownie (np. kolor oczu, ulubiony smak lodów)
  • Format danych – niektóre informacje (np. dane czasowe) można zapisywać w różnych formatach
  • Zniekształcenie danych – zgromadzone dane nie muszą być wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości, mogą być obarczone różnymi zniekształceniami

Decydowanie

Szybkie ćwiczenie polegające na wybraniu prawidłowej odpowiedzi spośród dwóch propozycji.


Gromadzenie i ewidencja danych
Wyrażanie informacji słownie i liczbowo  
Pokaż wyjaśnienie do tematu
Format danych  
Pokaż wyjaśnienie do tematu
Zniekształcenie danych


Przesuwanie

Przesuwanie karteczek w odpowiednie miejsce. Proste sterowanie, atrakcyjne i oryginalne zadania.


Gromadzenie i ewidencja danych
Zapisywanie danych w tabeli
Tabele figur
Budowle z klocków: tabele elementów


NAPISZ DO NAS

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Napisz do nas

Jesteś w kropce?

Zanim zadasz pytanie, zapoznaj się z instrukcjami:

Prosimy o nieprzesyłanie próśb o gotowe rozwiązania. Jeśli zgłaszasz błąd, dokładnie opisz, czego dotyczy, i dołącz zrzut ekranu.

Wybierz temat

Wiadomość Zgłoszenie błędu Treści Sterowanie Logowanie Licencja